Aktīvā nedēļas nogale. Misija: Barselona / februāris 2020

Barselona ir otra lielākā pilsēta Spānijā ar gandrīz 2 miljoniem iedzīvotāju un ir Katalonijas centrālā pilsēta. Ļoti iecienīts tūristu galamērķis, jo ir gan naktsdzīve, gan vēsture, gan arhitektūra, gan pludmale, gan arī pastaigu takas kalnos.
Slavena arī ar Antoni Gaudi vārdu, kurš ieguldījis lielu darbu pilsētas skaistāko ēku un vietu dizainēšanā un arhitektūrā.
Slavenākās ir Casa Mila (Mila ģimenes dzīvojamā ēka), kas bija pēdējais lielais darbs pirms Gaudi ar pilnu sparu ķērās klāt Sagrada Familia (Ģimenes katedrāles) celtniecībai, kā arī Casa Batllo (bagātnieku un rūpnīcu īpašnieku Batllo ģimenes ēka 50 gadu garumā), kas ieguvusi arī nosaukumu "kaulu māja" tās izskata dēļ. Abas ēkas apskatījām kā pirmās sestdienas rītā.
Izstaigājām vecpilsētas jeb Gotiskā rajona daļu un devāmies uz La Boqueria jeb kazas gaļas tirgus laukumu. Pēc tirgus apmeklējām Katalonijas laukumu, Triumfa arku un Citadeles parku, kas tika uzbūvēts 18.gadsimtā Pasaules izstādes (EXPO) vajadzībām.
Kārtīgā pilsētas apskate turpinājās ar Barceloneta pludmali, kas ir mākslīgi radīta 1992.gada Olimpiskajām spēlēm, un braucienu Montjuic paugurā.
Svētdienu sākām ar brīnišķīgi traku kāpienu 512 m Tibidabo kalnā, 300 no šiem augstuma metriem paveicot saviem spēkiem ar kājām. Kalnā atrodas Sagrat Cor (Svētās sirds) katedrāle un izklaižu parks. Kā teica taksometra šoferis pēdējā rītā – mēs esam baigie malači. 
Lielie malači paši tika arī lejā un devās uz slaveno Sagrada Familia, kuru sāka celt 1882. gadā un plānots pabeigt 2026. gadā jeb simts gadus pēc Gaudi nāves.
Dienu noslēdzām ar Gueļa dārzu kompleksa apskati, kas tika iekārtots no 1900.-1914. gadam un arī šeit projektu izstrādāja Antoni Gaudi pēc grāfa Eusevi Gueļa idejas.


 .